Ustawa w Kolorado za darmowe szkolne obiady idzie do głosowania


DENVER, Kolorado (KKTV) – Wkrótce będziesz miał okazję głosować, czy każda szkoła w Kolorado mogłaby zapewnić uczniom bezpłatne posiłki. Miara właśnie uchwalony przez stanową legislaturę zmierza na listopadowe głosowanie.

Dzieje się tak, gdy kończy się Narodowy Program Obiadów Szkolnych rządu federalnego, który zapewniał bezpłatne obiady dla uczniów podczas pandemii. Teraz niektóre okręgi szkolne dyskutują o zwrot opłat za lunch na rok szkolny 2022-2023.

Senator Brittany Pettersen jest sponsorem HB22-1414, Zdrowe posiłki dla wszystkich uczniów szkół publicznych. Mówi, że ten środek może pomóc zapewnić, że dzieci nie będą głodne w szkole.

Gdyby został przyjęty w listopadzie, w Departamencie Edukacji zostałby utworzony program „Zdrowe szkolne posiłki dla wszystkich”. Szkoły publiczne, które zdecydują się na udział w programie, będą mogły zapewnić wszystkim uczniom bezpłatne posiłki.

Szkoły mogą również otrzymywać lokalne dotacje na zakup żywności, aby kupić uprawianą, hodowaną lub przetworzoną żywność w stanie Kolorado na posiłki szkolne.

Senator Pettersen mówi, że część środków na program będzie pochodzić z dolarów federalnych. Reszta pochodziłaby z ograniczenia szczegółowych i standardowych odliczeń podatku dochodowego w stanie dla podatników o dochodach 300 000 USD lub więcej.

Amy Grey ma dzieci w okręgu szkolnym D49. Mówi, że ten program może pomóc rodzinom.

„Zdejmij ten ciężar z rodziców z klasy robotniczej, a zwłaszcza z tych matek, które muszą wstawać każdego ranka, pakować te lunche i dostarczać jedzenie” – powiedział Gray.

Senator Pettersen mówi, że ten program może zaoszczędzić rodzinom średnio 750 dolarów rocznie.

„Rodziny walczą, a to jest sposób, w jaki możemy pomóc rodzinom w oszczędzaniu niektórych z ich ograniczonych zasobów i upewnieniu się, że dzieci są karmione w szkole” – powiedział senator Pettersen. „I upewnij się, że dzieci są w stanie się skoncentrować. Jest to tak samo ważne, jak książki, jeśli chodzi o możliwość uczenia się”.

Ustawa wejdzie w życie tylko wtedy, gdy zostanie zatwierdzona przez wyborców podczas listopadowych wyborów.

Prawa autorskie 2022 KKTV. Wszelkie prawa zastrzeżone.Source link

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.