South Bend Community Schools serwuje bezpłatne posiłki dla dzieci przez całe lato


SOUTH BEND, Ind. (WNDU) — Szkoły społeczne South Bend ogłaszają swój letni program usług gastronomicznych we współpracy z Chartwells Discovery Kitchenktóry serwuje bezpłatne letnie posiłki dla dzieci.

W każdy czwartek do końca lipca Discovery Kitchen Live będzie odbywać się w lokalnym parku, serwując świeże i pożywne posiłki za darmo.

„Mamy kucharzy w okręgu szkolnym, którzy podróżują z naszym uroczym mobilnym wózkiem dydaktycznym Discovery, który daje kucharzom interaktywne sposoby interakcji z dziećmi i zachęcania ich do spróbowania różnych potraw i próbowania rzeczy, których nie można spróbować w porze lunchu ponieważ wygląda trochę inaczej, a oni nie są pewni. Więc jest to dla nich miły sposób, aby móc spróbować jedzenia, zanim będą musieli dokonać wyboru i wiesz, wyeksponować ich, a jeśli im się spodoba, to lubią, o mój Boże, i kiedy przyjdziesz, i zjedzą to na lunch, a potem po prostu odblokują część edukacyjną, aby spróbować różnych rzeczy” – powiedział Tanera Winters, kierownik dystryktu rezydentów programu żywności i żywienia w South Bend School.

Każdy tydzień będzie miał motyw przewodni, a szefowie kuchni będą przedstawiać dzieciom potrawy z inspiracjami z całego świata i wręczać im karty z przepisami, aby rodziny mogły spróbować ugotować je w domu.

„Poproś dzieci, aby jadły zdrowo, nawet jeśli nie wiedziały o tym zbyt wiele, i stwórz dla nich tę paletę, aby wybrały zdrową żywność i wprowadziły nowe rzeczy, takie jak hummus i inne tego typu rzeczy. Więc niektórzy uczniowie nie mieli wcześniej hummusu, spróbowaliśmy tego i oni są jak o, wiesz, niektórzy z nich są tacy, jak to jest dobre, a inni byli jak tak, nie sądzę, ale zdobywanie ich wyjście z tej strefy komfortu i spróbowanie różnych rzeczy i zapewnienie, że stołówka będzie bezpiecznym miejscem, w którym mogą spróbować różnych rzeczy, jest jednym z celów i po prostu edukowanie ich na temat zdrowego odżywiania i dlaczego jest to dla ciebie dobre i jest paliwem dla twojego ciało, więc wszystkie te dobre rzeczy.

Tematem przewodnim tego tygodnia były Włochy, a dzieciom poczęstowano tureckimi parmezanami Italiano Burgers.

„Zaczęliśmy odkrywać kuchnię podczas Covid, kiedy mogliśmy ją przedstawić, i przeprowadziliśmy kilka transmisji na żywo na Facebooku z pokazami gotowania. Zaczęliśmy więc to wtedy, kontynuowaliśmy i w tym roku wprowadziliśmy do szkół nasz mobilny wózek dydaktyczny, a więc od kilku lat”.

Lokalizacje, godziny i motywy programu Discovery Kitchen Live tego lata:

· Park Południowo-Wschodni – 16 czerwca o 11:30-12:30 – Włochy

· Walker Park – 23 czerwca o godz

· Park Muessel Grove – 30 czerwca o 11:30-12:30 – Meksyk

· Park Potawatomi – 7 lipca o godzinie 11:00-13:00 – Hawaiian

· Howard Park – 14 lipca o godzinie 11:00-13:00 – Grecja

· Park Kennedy’ego – 21 lipca o 11:30-12:30 – TBD

· Park Keller – 28 lipca o 12:00-13:00 – TBD

Prawa autorskie 2022 WNDU. Wszelkie prawa zastrzeżone.

.Source link

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.