Roanoke oferuje zasoby na bezpłatne posiłki dla dzieci tego lata


ROANOKE, Wirginia (WDBJ) – Znalezienie posiłków dla dzieci w okresie letnim może być wyzwaniem dla rodzin. Od wtorku 21 czerwca dzieci poniżej 18 roku życia będą mogły codziennie otrzymywać bezpłatne śniadanie i lunch do 12 sierpnia w Roanoke.

Szkoły publiczne w Roanoke oraz parki i rekreacja w Roanoke zapewniają dzieciom bezpłatne posiłki w miesiącach letnich.

Sarah Gill jest koordynatorem ds. żywności w Roanoke Parks and Recreation Summer. Wyjaśniła cel programu letniego posiłku USDA.

„Upewniamy się, że dzieci, które normalnie spożywają posiłki w ciągu roku szkolnego, mają dostęp do zdrowej i pożywnej żywności” – powiedział Gill.

Dzieci mogą wybrać się do Roanoke Parks and Recreation miejsce na posiłek od 12 do 13 codziennie na obiad. Lokalizacje lokali gastronomicznych to: Indian Rock Village, Jamestown Place i Landsdowne Park.

Dzieci mogą również chodzić na Szkoła RCPS w porze obiadowej pomiędzy zajęciami letnimi. Posiłki w lokalizacjach RCPS i Roanoke Parks and Recreation są podawane według kolejności zgłoszeń.

Ellen Craddock, dyrektor RCPS ds. usług spożywczych, wyjaśniła korzyści płynące z korzystania z programu przez rodziny.

„To naprawdę pomaga zapewnić rodzinom, które mogą być niepewne żywności, dostęp do zdrowego śniadania i lunchu w okresie letnim” – powiedział Craddock.

Dorośli mają również możliwość dołączenia do swoich pociech podczas posiłku w szkołach RCPS. Rodzice i opiekunowie musieliby zapłacić 2 dolary za śniadanie i 4 dolary za obiad.

Wraz z wygaśnięciem zwolnień USDA Federal COVID-19 w następnym tygodniu, szkoły i lokale gastronomiczne nie oferują w tym roku posiłków na wynos. Oznacza to, że dzieci będą musiały jeść posiłki na miejscu i nie mogą ich zabierać do domu.

„Zachęcamy rodziców lub opiekunów, aby przyszli ze swoimi uczniami lub dziećmi, aby pomóc im zameldować się w szkole, pomóc im w stołówce, zapewnić nadzór w stołówce i pomóc w bezpiecznym powrocie do domu” – powiedział Craddock.

Przy rosnących kosztach inflacji koordynatorzy mają nadzieję, że letnie posiłki mogą pomóc rodzinom.

„Zamiast rodziny, rodzica lub opiekuna, którzy muszą wydawać pieniądze na jedzenie, mogą wziąć pieniądze, których potrzebują, aby pokryć niektóre inne wydatki, które mogą mieć w swoim gospodarstwie domowym” – powiedział Gill.

Dorośli i dzieci nie muszą rejestrować się na posiłki. Dzieci muszą zgłosić się do recepcji w szkołach RCPS przed otrzymaniem posiłków. Letni posiłek jest dostępny w każdy dzień tygodnia do 12 sierpnia.

Prawa autorskie 2022 WDBJ. Wszelkie prawa zastrzeżone.

.Source link

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.