Natural Organics, Inc. wydaje ogólnokrajowe dobrowolne wycofanie czterech partii produktów Naturesplus Keto Living Sugar Control, 90 kapsułek ze względu na możliwe zagrożenie dla zdrowia


Streszczenie

Data ogłoszenia firmy:
Data publikacji FDA:
Rodzaj produktu:
Żywność i napoje

Powód ogłoszenia:

Przypomnij powód Opis

Niezadeklarowany gluten

Nazwa firmy:
NATURAL ORGANICS, INC
Nazwa handlowa:
Opis produktu:

Opis produktu

Keto Żywe Kapsułki Kontrolujące Cukier


Ogłoszenie firmy

Natural Organics, Inc. dobrowolnie wycofuje cztery partie kapsułek NaturesPlus Keto Living Sugar Control Capsules 90, ponieważ stwierdzono, że zawierają gluten. Osoby, które mają alergię na pszenicę lub gluten, są narażone na poważne lub zagrażające życiu reakcje alergiczne, jeśli spożywają te produkty. Osoby z nietolerancją glutenu mogą odczuwać niewielkie lub ciężkie reakcje po spożyciu tego produktu. Może to obejmować rozstrój żołądka, biegunkę, zmęczenie, reakcje skórne i inne.

Podczas rutynowych testów odkryto, że produkt zawiera gluten. Następnie odkryto, że surowiec, który normalnie jest bezglutenowy, uzyskał pozytywny wynik testu na obecność glutenu.

Gluten to ogólna nazwa białek występujących w pszenicy (pszenica, durum, płaskurka, kasza manna, orkisz, farina, farro, graham, KAMUT® khorasan pszenica i samopsza), żyto, jęczmień i pszenżyto – skrzyżowanie pszenicy i żyta.

Wymienione produkty były dystrybuowane na terenie całego kraju do konsumentów, sklepów detalicznych oraz do następujących krajów: Kenia, Hiszpania, Trynidad, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Wielka Brytania.

Kapsułki pakowane są w białe słoiki i czarne wieczka; z etykietami z pomarańczowym, białym i czarnym nadrukiem z kodami produktów, numerami partii i datami „najlepiej spożyć” lub „BBE” (najlepiej spożyć przed końcem) są wydrukowane na dnie butelki. Dotknięte partie to:

  • NATURES PLUS KETO LIVING SUGAR CONTROL CAPSULES, 90 KAPSUŁEK, nr produktu 82004, kod UPC 097467820043, partie 1362073, najlepiej do 10/2025 i 1365200, do 10/2025; oraz
  • NATURES PLUS KETO ŻYWE KAPSUŁKI KONTROLI CUKRU, 90 KAPSUŁEK, nr produktu Ue82004, kod UPC 097467820043, partie 1361754, BBE 10/2025 i 1364325, BBE 10/2025

Do chwili obecnej nie odnotowano przypadków zachorowań ani działań niepożądanych związanych z tymi produktami. Żadne inne produkty Natural Organics, Inc. nie są objęte tym wycofaniem.

Firma Natural Organics, Inc. usunęła wszystkie produkty, których dotyczy ten problem, z istniejących zapasów. To dobrowolne wycofanie jest ogłaszane zgodnie z wytycznymi FDA.

Wysyłamy powiadomienia o wycofaniu do naszych kont i konsumentów, którzy otrzymali zapasy wycofanych produktów, wraz z instrukcjami dotyczącymi zwrotu wycofanych produktów i powiadomienia swoich klientów o wycofaniu.

Konsumenci, którzy mogli zakupić dotknięte problemem kapsułki NaturesPlus Keto Living Sugar Control Capsules, powinni zwrócić je do miejsca zakupu.

Konsumenci z pytaniami mogą kontaktować się z firmą pod numerem 1-800-645-9500, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:30 EDT.


Informacje kontaktowe firmy

Konsumenci:
NATURAL ORGANICS, INC


Zdjęcia produktówSource link

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.