Lunch Lizard przedstawia nowy food truck, który pomoże przynosić posiłki dzieciom


GRAND JUNCTION, Kolorado (KKCO) – Wkrótce szkoły na całym świecie będą przerywane na letnią przerwę, co oznacza, że ​​dla wielu dzieci codzienne posiłki będą trudniejsze do zdobycia.

W 2015 r. Dystrykt 51 i Fundacja Społeczności Zachodniego Kolorado uruchomiły program pilotażowy mający na celu dostarczanie posiłków potrzebującym dzieciom przez całe lato. Okręg powiedział, że w ciągu roku szkolnego uczniowie, którzy się zakwalifikują, mogą otrzymać bezpłatne śniadanie i lunch dzięki funduszom federalnym. Ale lato to zupełnie inna historia.

„Pojawiło się pytanie, w jaki sposób te dzieci otrzymują jedzenie w okresie letnim i właśnie wtedy urodziła się Lunch Lizard” — powiedział Dan Sharp, dyrektor ds. żywności i żywienia w 51. Dystrykcie. „Od razu zauważyliśmy potrzebę w społeczności. Uderzaliśmy w wiele obszarów dochodu społeczności, które są nieco niższe i zauważyliśmy, że są dzieci i rodziny, które lubiły otrzymywać tę pomoc i wsparcie w okresie letnim”.

Kiedy Lunch Lizard zaczął działać, mieli jedną ciężarówkę, która jeździła na pięciu trasach, codziennie dostarczając dzieciom posiłki. Prezes Fundacji Wspólnoty Zachodniego Kolorado, Anne Wenzel, powiedziała, że ​​potrzeba była wielka. W pierwszym roku trwania programu Lunch Lizard dostarczył około 4000 posiłków. W 2021 r. Wenzel powiedział, że dostarczyli 40 000 posiłków.

„Mamy około 50 procent uczniów w naszym okręgu szkolnym, którzy kwalifikują się do bezpłatnego obiadu lub po obniżonej cenie”, powiedział Wenzel. „Oznacza to, że jedno na dwoje dzieci otrzymuje posiłki w szkole w ciągu roku szkolnego, śniadanie i obiad. Ale latem nie dostają posiłków. A więc to osiem do dziesięciu tygodni, kiedy nie mają stałego zaopatrzenia w zdrową, pożywną żywność. Pomysł karmienia dzieci w ich dzielnicach, w których mieszkają i bawią się w miesiącach letnich, zainspirował program posiłków mobilnych Lunch Lizard”.

W końcu Lunch Lizard nabył drugą ciężarówkę z jedzeniem dzięki darowiznom społeczności, podobnie jak pierwsza. Od siedmiu lat ciężarówki jeżdżą każdego lata. Ale teraz zaczynają pokazywać swój wiek.

„Stare ciężarówki były bardzo trudne”, powiedział Sharp. „Generatory nie zasilają ich wystarczająco, personel pracuje w 90-stopniowym upale i poci się, aby pomóc dostarczać jedzenie głodnym dzieciom w naszej społeczności, a to po prostu było naprawdę trudne”.

Dzięki darowiźnie w wysokości 150 000 dolarów od rodziny Ferris, która jest właścicielem Western Slope Auto i Grand Junction Chrysler, Lunch Lizard miał wystarczająco dużo pieniędzy, aby kupić nową ciężarówkę z jedzeniem, aby zastąpić starszą we flocie.

„Vangon naprawdę jest bliski memu sercu”, powiedział Kevin Davis, prezes Western Slope Auto i Grand Junction Chrysler. „Byłem świadkiem tego z pierwszej ręki, jak to wywarło na dzieciach, które nie były w stanie dostarczyć im świeżego jedzenia. Widziałem sytuację i pomyślałem, że kupię małym dzieciom jakiś lunch i nie zdawałem sobie sprawy, że to rzeczywiście jest darmowe. Potem, gdy dzieci otrzymały lunch, obserwowałam, jak jedzą, chichoczą i rozmawiają, i przez chwilę wydawało mi się, że mają trochę szczęścia. Postanowiłem więc, że mogę przyczynić się do tego, i to właśnie postanowiliśmy zrobić z żoną”.

Food trucki pojawią się latem tego roku, w większości z gorącymi posiłkami przygotowanymi od zera oraz świeżymi owocami i warzywami dla każdego dziecka, które tego potrzebuje.

„Myślę, że jedną z nadziei, jakie mam, jest to, że społeczność rozumie i wie, że istnieje wiele rodzin, które zmagają się szczególnie ze wzrostem inflacji, która uderzyła w naszą społeczność we wszystkich sektorach, mieszkalnictwie, gazie, żywności i tak dalej. ” powiedział Sharp. „Nie powinni się wstydzić, jeśli potrzebują pomocy. Oto odpowiedź, która została przekazana przez społeczność, aby zaspokoić podstawowe potrzeby dzieci. Każdy młodzieniec w wieku 18 lat i poniżej może podjechać do tych pojazdów. Nie ma aplikacji. Nie ma procesu, przez który musisz przejść. Mogą przyjść i otrzymać zdrowy i bezpieczny posiłek dla swoich dzieci.”

Wszystkie ciężarówki, które Lunch Lizard ma w swojej flocie, pochodzą z darowizn społeczności, a teraz organizacja rozpoczyna nową kampanię, aby zebrać fundusze na wymianę drugiej starszej ciężarówki. Organizatorzy mają nadzieję zebrać 100 000 $ w ciągu najbliższych trzech do czterech miesięcy.

Aby uzyskać więcej informacji o Lunch Lizard, odwiedź: https://www.d51schools.org/cms/One.aspx?portalId=81872&pageId=515222 lub https://wc-cf.org/

Prawa autorskie 2022 KKCO. Wszelkie prawa zastrzeżone.Source link

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.