Jak zamrozić ciasto, aby było wilgotne i pyszne?


Symbol zastępczy podczas ładowania działań artykułu

Nienawidzę tego mówić, ale jest coś takiego jak za dużo ciasta. Jako osoba mieszkająca samotnie, która nie lubi marnować jedzenia i czasami musi piec do pracy — wiem, że to ciężkie życie — problem nadmiaru deserów pojawiał się nie raz.

Z ciasteczka, mogę upiec tylko kilka kulek ciasta na raz, aby sprawdzić, czy przepis mam dokładnie tam, gdzie chcę. Jeśli chodzi o placki, jest znacznie bardziej prawdopodobne, że będę mógł cieszyć się pełną puszką w ciągu kilku dni lub do tygodnia. Ale jeśli chodzi o warstwę o standardowym rozmiarze lub Ciasto Bundt? Mogę posunąć się tylko tak daleko, zanim ciasto przeminie i muszę to odwołać.

Ale kiedy masz do czynienia z większą ilością ciasta, niż może zużyć Twoje gospodarstwo domowe, istnieje proste rozwiązanie: zamrażarka.

„Mrożenie ciastek wydaje się niektórym brzydkim słowem, ale jest to podstawa oferowania jakości” – mówi artystka ciast i instruktorka Penny Stankiewicz.

To potrójne ciasto kokosowe to soczyste podejście do nostalgicznego faworyta

Niezależnie od tego, czy są to nieoszronione warstwy, bochenki czy bułeczki, całkowicie udekorowane i oszronione ciasta, które zostały już pokrojone w plasterki, czy cokolwiek pomiędzy, kroki są w zasadzie takie same: całkowicie ostudź ciasto, zawiń je ciasno w folię i włóż do zamrażarka.

We wszystkich naszych przepisach na ciasta znajdują się już szczegółowe instrukcje dotyczące zamrażania niezamrożonych warstw ciasta na później, więc koncentruję się na ciastach, które zostały w pełni zmontowane. Oto, co musisz wiedzieć, aby móc upiec ciasto i zjeść je (wszystkie).

Nie wszystkie ciasta są sobie równe, jeśli chodzi o przydatność do zamrażania. Cukiernik i właściciel restauracji z Austin, Tavel Bristol-Joseph, mówi, że ciasta o wysokiej zawartości wilgoci i tłuszczu najlepiej nadają się na podróż do zamrażarki iz powrotem, takie jak ciasto marchewkowe oraz Karaibskie czarne ciasto w szczególności. Dobrze sprawdzają się również ciasta biszkoptowe i standardowe. Zamrażanie lżejszego ciasta anioła może być bardziej ryzykowne, ponieważ może stać się zbyt suche. Ale jeśli to tylko na krótki okres, na przykład tydzień, Stankiewicz nie sądzi, aby jakość zbytnio się pogorszyła.

Toczy się również pewna debata, jeśli chodzi o twaróg często używany jako nadzienie. Bristol-Joseph mówi, że można je zamrozić, ale Stankiewicz mówi, że „nie wróci zbyt ładnie” po rozmrożeniu. Obaj zgadzają się, że prawdopodobnie nie jest dobrym pomysłem zamrażanie ganache. Pierwszym problemem jest wygląd, ponieważ kontakt z jakąkolwiek wilgotną czekoladą w zamrażarce może prowadzić do przebarwień. Druga to tekstura: po zamrożeniu ganache „nigdy nie wróci do tej super miękkiej elastyczności” – mówi Stankiewicz. „Pod koniec dnia nadal będzie pyszny, ale nie będzie miał tej kremowej konsystencji i tej pyszności, jaką miał za pierwszym razem”.

Jak szybko zmiękczyć masło i dlaczego ma to znaczenie dla Twojego wypieku

Jeśli chodzi o lukier, Bristol-Joseph twierdzi, że serek śmietankowy jest najlepszy do zamrażania, ponieważ rozszerza się i kurczy wraz z ciastem podczas procesu zamrażania i rozmrażania. Kolejna zaleta polewy z serka śmietankowego: podczas zamrażania i rozmrażania całego ciasta lub warstwy ciasta wszelkie wgniecenia, wgniecenia i inne uszkodzenia można łatwo naprawić za pomocą gorącej szpatułki. Buttercreams — amerykańskie lub na bazie bezy — buttercreams również dobrze nadają się do zamrażania, chociaż Bristol-Joseph zauważa, że ​​wszelkie skazy nie są tak płynnie naprawiane. Ale masło zamarza mocniej niż serek śmietankowy, dzięki czemu mrożona śmietanka jest mniej krucha. Niżej na liście znajdują się fondant i lukier królewski, ponieważ pęknięcia w fondant są trudniejsze do ukrycia, a lukier królewski przybierze kolor tego, czego dotknie. Według Stankiewicza, jedynym lukrem, od którego chcesz się całkowicie trzymać z daleka, jest siedmiominutowy lukier: „Nie wytrzyma bardzo długo w lodówce i na pewno nie przetrwa w zamrażarce”.

Jeszcze jedna uwaga to świeże owoce. Zwłaszcza jagody będą miały dramatycznie inną konsystencję po zamrożeniu i rozmrożeniu i uwolnią dużo wilgoci do ciasta. Może to doprowadzić do smacznego, satysfakcjonującego rezultatu, ale może też pójść w innym kierunku. Uważaj się za ostrzeżony.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, kluczowy jest również czas. „Włóż go do zamrażarki, jak tylko będziesz wiedział, że nie zjesz wszystkiego” – mówi Stankiewicz. „Im mniej czasu spędzi w temperaturze pokojowej, tym lepiej będzie, gdy będziesz gotowy do spożycia”.

Niezależnie od tego, czy są to pojedyncze plasterki (moja osobista ulubiona), częściowe lub całe ciasta, pierwszym krokiem jest utrwalenie lukru w ​​zamrażarce (lodówka też działa), bez przykrycia, przez godzinę lub dwie. (Plasterki układamy na blasze wyłożonej pergaminem.) Gdy ciasto stanie się stałe, „Chcesz owinąć ciasto jak najciaśniej w folię foliową” – mówi Stankiewicz. „Może nawet weź kawałek pergaminu i przyłóż go do powierzchni ciasta, bo tam wyparuje większość wilgoci. I właśnie tam wszystko będzie nieświeże i suche”.

Jak wyjąć ciastka z Bundt, kwadratowych, tortownic, bochenków i innych patelni?

Podczas gdy my w zespole Food staramy się być jak najbardziej przywiązani do środowiska, plastikowa folia jest przedmiotem, którego chcesz użyć w tym przypadku. (Jednak są kompostowalny okłady przylegające na rynku, który możesz wypróbować.) „Zamrażarki mają procesy, w których usuwają wilgoć z otoczenia. Więc jeśli produkt nie jest odpowiednio opakowany, usunie również wilgoć z twojego produktu” – mówi Stankiewicz. Mówi, że ciasto powinno być co najmniej podwójnie zawinięte.

Następnie włóż zawinięte w plastik ciasto do hermetycznego plastikowego pojemnika, aby przechowywać je przez dłuższy czas, co pomaga chronić przed zapachami, zmiażdżeniem pod litrem zupy, o której zapomniałeś, i kondensacją, gdy nadejdzie czas rozmrażania. „Ciasta to zazwyczaj biszkopty i przejmą zapach wszystkiego, co znajduje się w zamrażarce”, mówi Bristol-Joseph. „Zawsze możesz wybaczyć ciasto, które ma trochę wiórków lub jest trochę zdeformowane, ale nie możesz wybaczyć ciasta, które smakuje jak zamrażarka”. Najlepiej umieścić go blisko elementu chłodzącego i z dala od drzwi, aby nie był narażony na wahania temperatury podczas otwierania i zamykania.

„Aby uzyskać najlepszy smak i konsystencję, nie zamrażaj ciast dłużej niż 3 miesiące” blog Sally’s Baking Addiction mówi. „Można rozciągnąć go do 4 lub 5 miesięcy, ale im szybciej go podasz, tym świeższy będzie smakował”.

Kiedy przychodzi czas na jedzenie, zaleca się, aby całkowicie rozmrozić się w lodówce, zanim osiągnie temperaturę pokojową. Ale jeśli jesteś podobny do mnie i czasami decydujesz się dopiero po obiedzie, że chcesz ciasto, częściowo zamrożony kawałek, który leżał w temperaturze pokojowej tylko przez około 30 minut, nadal jest całkiem pyszny.Source link

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.