Jak jeść zdrowo przy rosnących cenach żywności


(CNN) – Wzrost kosztów żywności mocno uderza w portfele w sklepie spożywczym.

Z najnowszego raportu o inflacji wynika, że ​​koszty artykułów spożywczych wzrosły o prawie 12%. To największy wzrost rok do roku od 1979 roku.

Największy wzrost cen odnotowują takie produkty, jak jajka, ryby i mięso.

„W tej chwili można śmiało powiedzieć, że samo jedzenie staje się droższe, ale nadal możesz znaleźć naprawdę niedrogie, zdrowe opcje” – powiedziała zarejestrowana dietetyk Amy Patton.

Aby obniżyć rachunki za zakupy spożywcze, Patton mówi, aby spożywać więcej posiłków bezmięsnych, używając zamiast tego fasoli i soczewicy jako białka.

Ponieważ wstępnie pokrojone owoce i warzywa są drogie, Patton zaleca również krojenie własnych warzyw. Mówi również, że kupowanie mrożonych lub konserwowanych produktów może być tańsze i równie pożywne.

„Wolałbym, aby ktoś, kto je na bardzo napięty budżet, wybrał warzywo w puszkach i spłukał go, zamiast w ogóle nie dostawać warzyw” – powiedział Patton.

Wybór marek sklepów może również pomóc zaoszczędzić pieniądze. Zawsze trzymaj się swojej listy zakupów i nigdy nie rób zakupów, gdy jesteś głodny.

Zapasy zdrowych produktów podstawowych, których możesz używać w wielu posiłkach, to również świetna wskazówka, jak zaoszczędzić pieniądze.

„Może robisz duży gulasz lub duże smażenie i używasz przepisu, który wymaga na przykład filiżanki selera. Może bierzesz tego selera i kroisz go w kostkę lub kroisz, a potem masz go na przekąski z hummusem lub masłem orzechowym” – powiedział Patton.

Patton mówi również, że kupowanie hurtowe może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze. Jeśli Twój sklep ma pojemniki zbiorcze, przynieś własny pojemnik i zgarnij potrzebną ilość.

Prawa autorskie 2022 CNN Newsource. Wszelkie prawa zastrzeżone.

.Source link

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.