Ekspert ds. żywienia dzieci zastanawia się nad wolnymi lunchami, które mogą mieć wszyscy


WILMINGTON, NC (WECT) – W następstwie pandemii COVID-19 uczniowie w całym kraju otrzymali możliwość otrzymania darmowych posiłków – ale ten program ma się zakończyć w czerwcu. Ale już, prawodawcy stanowi mają nadzieję nadal zapewniać uczniom bezpłatne posiłki, niezależnie od tego, ile zarabiają ich opiekunowie.

Tysiące uczniów w Północnej Karolinie korzysta z bezpłatnych posiłków szkolnych, a w hrabstwie New Hanover uczniowie w 28 z 43 szkół mają prawo do bezpłatnych obiadów dla wszystkich w ramach Postanowienie dotyczące kwalifikowalności społeczności (CEP), który umożliwia szkołom, w których ponad 40% uczniów przysługuje bezpłatne posiłki, zapewnienie ich wszystkim uczniom, niezależnie od poziomu dochodów.

W przypadku uczniów szkół publicznych bezpłatne posiłki zapewniają dostęp do pożywnej żywności uczniom, którzy mogą nie dostać tego nigdzie indziej, a skutki głodu są znaczące.

„Jeśli uczniowie nie jedzą, nie są w stanie występować. Badania wykazały, że powoduje to u dzieci stres i niepokój, nie radzą sobie dobrze w klasie, mogą mieć problemy z dyscypliną. Istnieje wiele rodzajów informacji na ten temat, ale dzieci potrzebują tego posiłku, jest to ważne dla ich nauki” – powiedziała Amy Stanley, dyrektor ds. żywienia dzieci w szkołach hrabstwa New Hanover.

Jeden z projektów ustaw wprowadzonych w Izbie wymagałby, aby stanowy Departament Oświaty Publicznej przeznaczył wystarczającą ilość pieniędzy na wszystkie szkoły, aby zapewnić darmowe obiady dla wszystkich uczniów którzy tego potrzebują.

Przy rosnącej inflacji i stagnacji płac nie zawsze jest to takie proste, jak się wydaje. Obecnie samotny rodzic z jednym dzieckiem musi zarabiać mniej niż 23 803 dolarów, czyli około 11,44 dolarów na godzinę dla kogoś pracującego 40 godzin tygodniowo. Samo mieszkalnictwo w hrabstwie New Hanover i południowo-wschodniej Karolinie Północnej jako całości rośnie, a niskie płace wraz z niedoborem opcji mieszkaniowych, zwłaszcza przystępnych cenowo, utrudniają życie w regionie komuś zarabiającemu tak niskie zarobki.

Dla porównania, w hrabstwie New Hanover bierze się pod uwagę każdego, kto płaci więcej niż 30% swojego rocznego dochodu na mieszkanie obciążone kosztami. Ktoś, kto zarabia 23 803 dolarów rocznie, musiałby wydawać mniej niż 600 dolarów miesięcznie na mieszkanie, aby spełnić te kryteria. A ktoś, kto zarabia 20 dolarów na godzinę, musiałby wydać 1040 dolarów lub mniej swoich dochodów, aby mieć niedrogie mieszkanie, co jest coraz trudniejsze.

Tak więc nawet ci, którzy przekraczają próg kwalifikujący do bezpłatnych posiłków, nadal mogą mieć trudności z utrzymaniem podstawowych produktów, takich jak jedzenie. Kiedy ludzie muszą wybierać między kosztami mieszkania, cenami gazu lub innymi środkami transportu, aby dostać się do pracy i z niej, mogą ucierpieć opcje zdrowych posiłków.

Eksperci żywienia twierdzą, że szkolne posiłki mogą być jedyną zdrową żywnością, jaką otrzymują dzieci, a rozszerzenie kwalifikowalności do tych posiłków pomogłoby to naprawić.

„Byłoby to bardzo ważne dla programów, ponieważ nie musisz się martwić o aplikacje bezpłatne i zniżkowe, wszyscy uczniowie są na tym samym polu gry. Dzięki temu rodziny nie muszą się martwić o proces składania wniosków” – powiedział Stanley.

Pomysł zapewnienia uczniom posiłków za darmo nie jest pozbawiony sprzeciwu. Niektórzy z tych, którzy nie wspierają bezpłatnych posiłków studenckich, często twierdzą, że obowiązkiem rodziców jest zapewnienie żywności swoim dzieciom. Darmowe posiłki są już dostarczane do ponad połowy wszystkich szkół w hrabstwie New Hanover.

„Program kwalifikowalności społeczności to program, który oferujemy za pośrednictwem USDA. I analizuje obszary kwalifikujące, w których nie muszą korzystać z bezpłatnej i ograniczonej aplikacji. Więc to, co robimy, opiera się na identyfikacji czynników przez stan, a następnie szkoły, w rzeczywistości mamy 28 szkół, które są objęte CEP Community Eligibility Provision – powiedział Stanley.

Oznacza to, że każdy, kto poprosi o bezpłatny posiłek, otrzyma go.

„W roku szkolnym każdy może również wziąć udział. Jeśli uczęszczasz do jednej ze szkół z uprawnieniami społecznymi, wszystkie te dzieci jedzą za darmo. Jeśli nie jesteś w szkole, w której odbywa się CPE, wypełnisz bezpłatną i obniżoną aplikację, która będzie dostępna od 1 lipca” – powiedział Stanley.

Ale gdyby Zgromadzenie Ogólne uchwaliło ustawę zapewniającą te posiłki wszystkim uczniom, niezależnie od poziomu dochodów rodziny, efekty byłyby znaczące.

„To byłaby ogromna korzyść, ponieważ to tyle pieniędzy, które rodzina, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, z problemami finansowymi, wiesz, to jedno mniej zmartwień, które rodzina musiałaby mieć na opłacenie obiadów lub posiłków śniadaniowych” – powiedziała.

Prawa autorskie 2022 WECT. Wszelkie prawa zastrzeżone.Source link

Next Post

Leave a Reply

Your email address will not be published.